SİZİ BİZ ARAYALIM
X
icon

SİZİ BİZ ARAYALIM
STEM & Maker Çalışmaları
STEM VE MAKER ÇALIŞMALARI

STEM, Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Stem kelimesi ingilizcede “kök” anlamına gelmektedir. Yani bu anlam üzerinden düşünüldüğünden, eğitim sisteminin kökünü oluşturabilecek bir eğitim yaklaşımıdır. STEM eğitimi fen ve matematik gibi temel bilimlerin, mühendislik ve teknolojinin sağladığı uygulama olanaklarıyla entegre edilerek öğretilmesini içerir ve tüm öğretim seviyelerini kapsar.
STEM eğitiminin ulusal eğitim sistemine entegre edilmesi; yaratıcı, üretken ve 21. YY. becerileri ile donatılmış yeni nesiller yetiştirilmesine olanak sağlayacaktır. İş dünyasına girdiğinde de bu üstün becerileri sayesinde iş hayatının istediği niteliklere kolayca uyum sağlayabilmektedir.
MAKER ,üretici, yapan, yapıcı  anlamında kullanılmaktadır. “Düşün-Tasarla-Üret” mantığını ortaya koyan bir kavramdır. Maker Hareketi, dünyada hızla yayılan “kendin yap” kültürü ile teknolojinin birleşmesinden oluşan bir akımdır.
STEM & MAKER çalışmalarında; fen, teknoloji, mühendislik ve matematiği kullanarak özgün tasarımlar ile proje üretilmekte ve uygulama yapılmaktadır.
    Bunu sağlarken öğrencilerimize öğrendikleri bilgilerin hayatta bir karşılığı olduğunu vurguluyor, karşılaştığı problemlere karşı çözüm sunmalarını ve problem çözme becerilerini geliştirmelerini destekliyoruz.


PAYLAŞ:
X