SİZİ BİZ ARAYALIM
X
icon

SİZİ BİZ ARAYALIM
Müzik
MÜZİK
Müzik Dersi öğrencilerimizi ilgi ve yeteneklerine göre değerlendirip, yönlendirerek müziği sevdirmeyi ve bir enstrüman çalma yeteneğini geliştirmeyi, çok sesli söyleme ve çalma alışkanlığını kazandırmayı, koro çalışmaları ile toplu iş yapma alışkanlıklarını geliştirerek sosyalleşmelerini sağlamayı, yeteneklerini fark ederek kendilerine güven kazandırmayı amaçlamaktadır.

Öğrencilerimizin müzik adına kendilerini geliştirebilmelerini, yetenekleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürdükleri bir ortam sunmaktadır. Öğrenciler çalışmalarını tamamladıkça okul içerisinde yapılan tüm etkinliklerde etkinliklerini sergilemektedir.
 
Amacımız çaldığı ve söylediği eser hakkında fikir sahibi olan ve yorumlayan öğrenciler yetiştirmektir. Özgüveni yerinde, kendine güvenen çağdaş müzik eğitimine ayak uydurabilen öğrenciler yetiştirilerek ulusal kimliğimizi ön plana çıkaracak şarkılar öğrenme çalışmalarımız sürdürülmektedir.

KAZANIMLARI
Öğrencilerin çalışmalarında birlik olmaları, birlikte şarkı söylemeleri, enstrümanları birlikte çalma, takım ruhu ve bilinci kazanma, bireysel ve toplu etkinliklerde özgüvenli Vücut Koordinasyonunu geliştirme, konsantrasyon süresini arttırma, işitsel ve sözel beceriler geliştirme, hızlı okuma becerisi kazandırma, sayısal zekâyı geliştirme, çalışma disiplini sağlama, hafızayı geliştirme, soyutlama yeteneğinin gelişmesi gibi kazanımlar gözlenmektedir.
PAYLAŞ:
X